Standa

Standa

Standa byl, je a bude navždy člověk, který založil v roce 2017 neziskový spolek Colliery SRDCEM z.s.

Standa byl SRDCEM spolku Colliery SRDCEM. Byl ten, který přišel, našel službu, která doposud v České republice chyběla, a to  - zapojení handicapovaných klientů (děti i dospělých), do běžného tréninkového procesu, mezi běžnou, zdravou komunitu cvičících lidí.

To se mu povedlo!
Tak jako mnoho jiných věcí, ve kterých Standa vynikal a díky kterým jsme se my všichni měli možnost učit a posouvat dál. Jako tehdejší majitel jediného CrossFit gymu v Ostravě - Colliery CrossFit Ostrava, založil u "sebe doma" náš spolek. 

Kdysi Standa začínal v klasickém fitcentru, kde se postupně začal nudit a hledal něco nového – COLLIERY a byla to láska na první pohled. V Colliery se mu líbila od počátku komunita a zároveň skutečnost, že se jeho trenér věnuje handicapovanému klientovi Pavlovi Husárovi, který byl po dětské mozkové obrně. Lidi z gymu se od něj neseparovali, nedívali se skrz prsty – BYL JEDEN Z NICH. Tehdy se zrodila myšlenka, že by takto mohlo cvičit najednou více lidí, a proto se k Pavlovi začali přidávat jiní. Dnes je v Colliery 20 cvičících handicapovaných klientů, kteří jsou socializováni a cvičí pro radost z pohybu, utužování zdraví a zejména pro lepší psychiku, která je v procesu uzdravování nejlepším lékařem.

Standa se s handicapem setkal již v dětství, kdy měl sestru s Downovým syndromem, a tak má již z raného mládí spoustu nehezkých vzpomínek, kdy viděl na vlastní oči, jak dochází k vyčleňování těchto osob z kolektivu, častým ústrkům a posměškům. 

To Standa změnil! Dokázal to, že každý jeden handicapovaný klient se tady u nás doma - v Colliery, cítí jako opravdu doma. Jako velký CrossFiťák, který zvedá činky, jako kámoš, se kterým si trenér dá pěstičku a recepční ho hezky přivítá anebo obejme.
Ani jeden klient se u nás necítí méněcenný anebo co hůř, vyčleňovaný.

V roce 2017 Colliery SRDCEM rozbušil a v roce 2022 jeho srdce být přestalo

Díky Tobě STANDO, jsme v Ostravě rozesmáli téměř 30ku handicapovaných dětí (jejich rodičů) a dospělých, kterou jsme zapojili do cvičení.

Díky Tobě STANDO, jsme se zúčastnili úspěšných projektů, aby se mohli u nás usmívat a cvičit více dětí.

Díky Tobě STANDO, jsme zorganizovali první akreditovaný kurz od MŠMT a vyškolili tak další trenéry.

Slibujeme Ti, že pokud to bude v našich silách, uděláme všechno proto, aby jsme mohli pokračovat ve Tvém odkazu!

Děkujeme, že díky Tobě můžeme!

I toto jsi byl TY!

NAFURT Colliery SRDCEM 


Standa