Standa

Standa

Standa je předsedou neziskového spolku Colliery SRDCEM z.s. a zároveň spolumajitelem gymu Colliery CrossFit Ostrava, pod jehož záštitou nezisková organizace vznikla, a bez kterého by Colliery nebylo tam, kde se dosavad nachází. Díky svým marketingovým dovednostem dává věci neustále do pohybu a snaží se o lepší zítřek.

Standa se s handicapem setkal již v dětství, kdy měl sestru s Downovým syndromem, a tak má již z raného mládí spoustu nehezkých vzpomínek, kdy viděl na vlastní oči, jak dochází k vyčleňování těchto osob z kolektivu, častým ústrkům a posměškům. 

Společně s Honzou Kempou začínal v klasickém fitcentru, kde se postupně začal nudit a hledal něco nového – COLLIERY a byla to láska na první pohled. V Colliery se mu líbila od počátku komunita a zároveň skutečnost, že se jeho trenér věnuje handicapovanému klientovi Pavlovi Husárovi, který byl po dětské mozkové obrně. Lidi z gymu se od něj neseparovali, nedívali se skrz prsty – BYL JEDEN Z NICH. Tehdy se zrodila myšlenka, že by takto mohlo cvičit najednou více lidí, a proto se k Pavlovi začali přidávat jiní. Dnes je v Collierry 35 cvičících handicapovaných klientů, kteří jsou socializováni a cvičí pro radost z pohybu, utužování zdraví a zejména pro lepší psychiku, která je v procesu uzdravování nejlepším lékařem. Standa pevně věří, že v budoucnu na tuto myšlenku budou slyšet i zdravotní pojišťovny a Colliery SRDCEM se posune v pomoci svým klientům zase o krok dále.

Standa