Karolína Božková a její CrossFit OPEN 2019 Za poslední rok jsme s Kájou udělali kus práce. Výsledky mluví za vše. Oba stále…

Karolína Božková a její CrossFit OPEN 2019

Za poslední rok jsme s Kájou udělali kus práce. Výsledky mluví za vše. Oba stále nejsme spokojeni, ale to je právě to, co nás žene k další práci. Karolína je velice pracovitá na to, že jí bylo v únoru teprve 15let. Silově je velice dobře disponovaná, ale rychlostně a výbušností stále lehce zaostává, což se projevuje v těžké gymnastice. Bohužel sám u sebe vím, že je těžké zdokonalovat slabé stránky stejně rychle, jako ty silné. Pracujeme na tom pravidelně a věřím, že bude Kája v roce 2020 komplexnější atletkou a opět v celosvětovém žebříčku o pár místeček stoupne v CF OPEN 2020.

Tento rok byl cíl vysoký – Online Regionals (TOP 200 atletek v kategorii 14-15 let). I když v základním OPEN nám jeden WOD nevyšel, i přesto se do TOP200 dostala a já byl na ní pyšný. V druhé části, která proběhla v minulém týdnu, nám z pěti WOD (odjeto ve čtyřech dnech) opět jedno WOD nevyšlo a náš sen být v TOP100 o kousek utekl.

2018 - OPEN

  • Světově: 586. místo
  • Evropa – sever: 41.
  • ČR: 1.

2019 - OPEN

  • Světově: 147. místo
  • ČR: 1.

2019 – Online Regionals

  • Světově: 101. místo

Karolína Božková:

„Můj cíl pro tento rok, kdy jsem jela Open po druhé bylo, dostat se do top 200 holek v mé věkové kategorii 14-15 let. Tohle se mi splnilo a postoupila jsem na online kvalifikaci. Workouty se mi moc nelíbily, až na jeden, kde byly angličáky a veslo. Mám velké mezery v gymnastice, na kterých musím hodně zapracovat. Jsem moc ráda, že jsem mohla Open i online kvalifikaci jet. Obrovské poděkování patří tomu nejlepšímu trenérovi na světě, za podporu, zkušenosti, které mi předává a čas, který mi věnuje. Těším se na příští rok!“

S Karolínou mám velké plány. Beru jí jako opěrný bod v Colliery Srdcem v sekci podpory Teen atletů. Společně se Štěpánkou Habustovou pojedeme reprezentovat Colliery CrossFit Ostrava a Českou Republiku na dva pro nás významné závody:

  • Červenec: Teen British Championships (Brighton, UK)
  • Září: Istanbul Throwdown (Istanbul, Turkey)

Tyto závody jsou velice finančně náročné a já bych rád touto cestou poděkoval všem, kteří podpořili, podporují a podpoří Colliery Srdcem. Vaše finanční pomoc MÁ SMYSL a plníte sny našim malým TEEN atletům.