Základní škola Gorkého v Havířově POMÁHÁ 21.března se každoročně koná mezinárodní den Downova syndromu a začátek dubna je věnovaný…

Základní škola Gorkého v Havířově POMÁHÁ

21.března se každoročně koná mezinárodní den Downova syndromu a začátek dubna je věnovaný porozumění autismu.

V našem spolku už od jeho začátku v roce 2017, se věnujeme jak dětem s Downovým syndromem, tak dětem a dospělým s poruchou autistického spektra.

Lidi s Downovým syndromem mají specifické rysy, jde o vrozenou vadu, která je způsobena nadbytečností jednoho chromozomu. 21. březnový den byl vybrán jako znamení jedinečnosti ztrojnásobení 21. chromozomu. 
Tento den nazýváme taky Ponožkový den - Na každou nožku jinou ponožku. Ponožky právě proto, že patami k sobě vytvoří daný chromozom X.

Rozsviťme se modře - to je právě slogan, který spadá na 2. dubna, jako světový den porozumění autismu. Modrá barva je totiž barvou komunikace a sebevyjádření, tedy oblasti, ve kterých mají lidí s autismem největší potíže.


 My si vážíme, že jsou mezi námi - mezi dětmi i takoví,  kteří pomáhají dál! Tak jako například Základní škola Gorkého v Havířově, která je každoročně zapojená do několika sbírek na pomoc ostatním.

Letos se celá škola zapojila jak do Ponožkového dne, tak se celá škola rozsvítila do modra, na znak světového dne autismu. 
Svou dobrosrdečností a soudružnosti vybrali pro náš spolek a pro děti s handicapem částku 9500,- Kč.

Děkujeme naší dlouholeté klientce a paní učitelce ze ZŠ Gorkého Lucke Tulejové, jako i VÁM všem - milé děti, učitelé a rodiče!